Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Skena nga plazhet në Angli: në djall Corona, mijëra njerëz shkelin ligjin haptazi (video)

Zyrtarët në jug të Anglisë njoftuan se situata, kur mijëra njerëz erdhën në plazhet lokale, ishte një “incident i rëndë”.

Situata në Dorset, veçanërisht në Bournemouth dhe Sandbanks, ishte e frikshme, siç dëshmohet nga pamjet e shumta.

Përkatësisht, përkundër paralajmërimit të autoriteteve për të mos ardhur këtu, zona u përmbyt me automjete, plazhistë, dhe rezultati ishte përhapja e virusit.

Policia gjithashtu gjeti shumë njerëz që fushonin ilegalisht në zonë gjatë natës.

Një ditë më pas, autoritetet hoqën 40 tonë mbeturina nga zona.

Këshilltarja Vikki Slade tha që ishte e tronditur nga skenat.

“Pas kësaj, ne nuk kemi zgjidhje tjetër përveç të fillojmë një përgjigje urgjente,” tha ajo.

Aktualisht, deri në gjashtë persona lejohen të mblidhen jashtë shtëpisë në Mbretërinë e Bashkuar.

Në pjesë të këtij vendi, masat do të qetësohen më tej nga 4 korriku, por media britanike paralajmërojnë se pak e më pak njerëz po ndjekin rregullat. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts