Siria dhe kurdët, Erdogan i drejtohet NATO-s: pse nuk vjen të na mbrosh?

Gjatë një fjalimi në kongresin e partisë së tij AKP, presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, i ka përcjellë NATO-s mesazhin se nuk po e kryen si duhet misionin e saj, referuar ngjarjeve në Siri

“NATO, kur do të vish dhe të jesh pranë nesh? Ne këtu kemi një kufi prej 911 kilometrash, organizatat terroriste vazhdimisht na provokojnë, edhe regjimi sirian në të njëjtën mënyrë. NATO, kur do të vish?”, tha Erdogan, duke i kujtuar Alancës se Turqia, si anëtare e vjetër e saj ka qenë gjithnjë e bindur. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts