728 x 90 Leaderboard

Si ti zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale?

Shpesh herë, na këshillohen receta në mënyrë natyrale për zbardhjen e dhëmbëve, por kjo është një ndër mënyrat më të efektshme. Përbërësi që zbardh dhëmbët është uthull molle. Ajo është e pasur me pektin dhe është e shkëlqyer për trajtimin e gojës dhe fytit.

Kjo përbërje vret bakteret, heq njollat nga dhëmbët dhe heq gurëzat e dhëmbëve gjithashtu.

Hidhni një lugë çaji uthull në një gotë të madhe me ujë (2.5 dl) dhe trazojeni.

Çdo mëngjes, para se të lani dhëmbët, pastrojeni gojën me këtë uthull dhe lajini dhëmbët me një furçe. Më pas lajini me pastë dhëmbësh siç bëni zakonisht./tesheshi.com/

Related posts