728 x 90 Leaderboard

Si të gatuani sallatën ruse ideale vetëm me dy përbërës të veçantë

Sallata ruse është një nga sallatat më të shijshme në të gjithë botën. Sot po iu sjellim dy sekrete të vogla të cilat do e shndërrojnë sallatën ruse në kryefjalën e ditëve: limoni dhe uthulla!

Nëse sallatës ruse i shtoni këta 2 përbërës shija do të jetë fantastike.

Përbërësit:

4 karota, 200 gr bizele, 4 patate, 50 gr kastraveca turshi, 3 vezë, uthull, kripë, vaj ulliri, 300 gr majonezë.

Përgatitja:

Si të gjitha rastet e tjera të sallatës ruse./tesheshi.com/

Related posts