Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shuhet Senatori Glaus i “Gladiatorit”

John Shrapnel, aktori, i cili u bë i famshëm për rolet e tij në “Notothing Hill”, “Gladiatori” dhe “The Ëalking Dead”, vdiq në moshën 77 vjeç.

Shrapnel vuante nga kanceri. Karriera e tij e aktrimit zgjati 50 vjet, sipas The Daily Mail.

Te “Gladiatori” në vitin 2000, ai luajti Senatorin Gaius.

Përveç roleve të tij seriale dhe filmike, ai ishte i njohur edhe për karrierën e tij teatrale. Ai ka luajtur role kryesore në teatrin “Royal Shakespeare” dhe Teatrin Kombëtar Britanik.

Ai për herë të fundit luajti një rol në filmin “King Charles III” më 2017. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts