Hiqet biznesmeni i njohur serbo-boshnjak, kritik i Dodikut

Një biznesmeni të njohur serbo-boshnjak dhe truprojës së tij i është marrë jeta, njoftojnë mediat boshnjake duke cituar burimet e sigurisë.

Slavisa Kruniç, i cili zotëronte disa biznese, përfshirë dhe një firmë private të sigurisë, u hoq në makinën e tij teksa po shkonte në shtëpinë ku banonte, në Banja Lluka.

Shpëtoi vetëm shoferi që pësoi lëndime serioze, tha policia.

Kruniç njihej si kritik i zëshëm i partisë qeverisëse nacionaliste serbo-boshnjake, të udhëhequr nga Milorad Dodik. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts