Auto Dak
Auto Dak

Shpëtoni nga bakteret, ja si dhe sa shpesh duhet ti pastroni çarçafët

Një pjesë të konsiderueshme të jetës e kalojmë në krevat. Ky vend mjaft i rëndësishëm për njeriun, mund të shndërrohet në “park botanik” të baktereve dhe mikrobeve, sipas mikrobiologut Philip Tierno.

Dhe një ndër problemet kryesore në këtë aspekt, shfaqet te çarçafët. Nëse çarçafët lihen për një kohë të gjatë pa u pastruar, mikrobet dhe bakteret që gjenden aty mund të na sëmurin, ka paralajmëruar Tierno.

Për ta shmangur këtë, ai thotë se çarçafët duhet t’i pastroni një herë në javë./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts