Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shpërthimi i një bombe nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni: e frikshme, por dhe e mrekullueshme! (pamjet)

Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim.

Tallboy, siç nënkupton vetë emri, peshonte 5.4 ton dhe u gjet në shtator 2019 pranë portit të Szczecin.

Ekspertët e marinës u përpoqën të shpërbëjnë bombën sot.

Por siç shihet në pamjet, bombë që përmbante më shumë se 2,400 kilogramë eksploziv shpërtheu.

Më shumë se 750 banorë të shtëpive dhe banesave përreth u evakuuan nga kjo zonë, për fat të mirë askush nuk u lëndua në këtë incident. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts