Shorti i çerekfinaleve të Champions: Juve përballë Ajaxit të frikshëm

Është hedhur shorti i fazës çerekfinale të Champions League, ku përballjet më të nxehta pritet të jenë Juventus – Ajax dhe Barcelona – Manchester United.

Sa për të parën, duhet kujtuar se hollandezët vijnë pas një fitoreje emblematike ndaj Real Madrid, duke u rikthyer në formën dhe famën e dikurshme.

Më tej do të kemi një përballje angleze siç është ajo mes Manchester City-t dhe Totehnem. Ndërsa Liverpoon ndihet më i përkëdhelur nga fati pasi përballë do ketë portugezët e Portos, deri më tani jo befasues. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts