Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

SHKREPJE/ Fotot-hit të javës: mes tyre, një protestë që opozita shqiptare do e ëndërronte

Eksplorimi hapësinor, tragjediatë, konfliktet dhe gjërat më të bukura – janë shkrepur nga fotoreporterët më të mirë në botë.

Mes tyre ndodhet dhe një protestë masive, nga ato që opozita shqipotare do ëndërronte të ishte e saja (foto krysore)

Ndiqni më poshtë një nga një, përfshirë dhe atë të protestës të pazakontë.

Baghouz, Siri – Një i ri sirian ndihmon një njeri të plagosur, si pjesë e një grupi tha se përfshinte disa anëtarë të grupit të Shtetit Islamik duke lënë qytetin e shkatërruar nga lufta.

 

Antarktidë – Një Fokë fle mbi akullin e mbuluar me borë.

 

Sanaa, Jemen – Ahlam Mahmoud, 13 vjeç, merr trajtim në spital pasi është plagosur nga sulmet ajrore që goditën shtëpinë e saj në fshatin Talan në provincën veriperëndimore të Hajjahut. Ahlam humbi gjashtë anëtarë të familjes së saj.

 

Cheltenham, England – Bastvënësit mbërrijnë në pistën e vrapimeve me kuaj për tre ditë të Festivalit Cheltenham në Gloucestershire. Ju mund të shihni një galeri të punës Jenkins gjatë takimit.

 

Uashington DC, SHBA – Farhana Islam së bashku me nxënësit e tjerë të shkollave të mesme duke protestuar kundër dhunës me armë dhe të shtënave në shkolla.

 

Londonderry, Northern Ireland – Një mural i së Dielës së Përgjakshme Free Derry Corner.

 

Londer, Angli – Kryeministrja britanike Theresa May pritet të japë një shpjegim gjatë shërbimit të Ditës së Komonuelth-it në Westminster Abbey, gjatë një jave të nxehtë për të dhe Partinë Konservatore të saj.

 

Karakas, Venezuelë – Persona të arrestuar gjatë një grabitje pas ndërprerjeve të vazhdueshme të rrymës.

 

Deir Ezzor, Siri – Një luftëtar nga Forcat Demokratike të Sirisë vëzhgon me dylbi për t’u përgatitur për betejë kundër grupit të Shtetit Islamik në Baghouz.

 

Achenkirch, Austri – Malet Rofan të mbuluara me borë të shkrepur nga një balonë me ajër gjatë ngjarjes së Achensee të Ditës Ndërkombëtare të Aeronautikës (Balonave me ajër).

 

Ouidah, Benin – Një anëtar me maskë i grupit Egungun, identiteti i tij u mbulua nën kostumet e zbukuruara. Janë vetëm praktikues meshkuj, të gjetur në të gjithë kulturën Joruba, vallëzime tradicionale dhe tjerrës, dogmë që ata do të thërrasin shpirtrat e paraardhësve.

 

Algjer, Algjeri – Njerëz të mbledhur gjatë një proteste lidhur me vendimin e Presidentit Abdelaziz Bouteflika për të shtyrë zgjedhjet dhe për të zgjatur mandatin e tij të katërt.

 

Baikonur, Kazakistan – Astronautja e NASA-së Christina Hammock Koch duke ju thënë lamtumirë të afërmve para se të niset për në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës në bordin e anijes kozmike Soyuz MS-12.

 

Baikonur, Kazakistan – Nisja e anijes kozmike Sojuz MS-12 në misionin e saj në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

 

Bishoftu, Etiopi – Të afërmit e viktimave duke mbajtur zi dhe të pikëlluar pas rrëzimit të aeroplanit Boeing 737 Max 8 u rrëzua menjëherë pas ngritjes, duke u vrarë të gjithë 157 pasagjerët në bord.

 

Hong Kong – Një instalacion 121 metra i mbushur me helium nga artist i famshëm amerikan Brian Donnelly, shihet në pjesën tjetër në një kantier detar. Figura është pjesë e një projekti të titulluar KAWS: HOLIDAY, dhe është pjesë e Art Basel, Hong Kong.

Përgatiti Shkëlzen Rrecaj – /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com