SHBA: Ndëshkimi i kushtëzuar për letrat e dyshimta ndaj familjes së Trump

Një njeri Massachusetts u dënua me pesë vjet burg pasi kishte pranuar se kishte dërguar letra me pluhur të dyshimtë të bardhë në adresat e figurave më të famshme, duke përfshirë edhe djemtë e Presidentit Trump.

Daniel Frisiello, 25 vjeç, u deklarua fajtor për dërgimin e 13 letrave kërcënuese nga 2015 në 2018, gjashtë prej të cilave përmbanin pluhur të dyshimtë të bardhë, raportoi Reuters.

 “Ju jeni një person i tmerrshëm dhe unë jam i habitur që babai juaj ju lejon të flisni në televizion”, i shkroi një letër djalit të Donald Trump.

Vanessa Trump, bashkëshortja e Donald Trump Junior, në vitin 2018, u transferua në spital për vëzhgim për shkak të hapjes së letrës së Frisiell.

Hetimi më vonë zbuloi se pluhuri brenda letrës ishte i padëmshëm.

Siç kujton Reuters, në vitin 2001, pesë zarfa antiterroriste u dërguan në redaksi mediash dhe zyra ligjbërës të SHBA. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts