Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Samsung prezanton ‘bishën’ e re, Galaxy S6 Active

Deri më tani kemi parë modele të ndryshme të sjella nga Samsung dhe pa dyshim që kjo kompani gjigante ka krijuar blerësit e saj besnikë, të cilët nuk i ndërrojnë me asnjë produkt tjetër ‘vogëlushet’ e tyre Samsung, por këtë herë kompania sjell e prezanton një ‘bishë’ të re.

Samsung ka publikuar për herë të parë foto nga modeli i tij më i fundit Galaxy S6 Active.

2Ky është një telefon i cili do të jetë i pajisur me baterinë prej 3500mAh, e cila është më e fortë se 2600mAh siç e ka SM-G920.

Gjithashtu pritet që Galaxy S6 Active të ketë specifikat e njëjta sikurse Galaxy S6.

Pjesë dalluese e karakteristikave të tij janë dhe ekrani 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesorin Exynos 7420 SoC prej 14 nanometër si dhe kamerën kryesore prej 16 MP. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts