Ronaldo, Juve ia ndjen më në fund madhështinë: tripletë historike nga Atleticos!

Cristiano Ronaldo ka bërë dhe njëherë historinë, kësah here me Juven, duke arritur që të shënonjë një tre golësh fantastikë në portën e Atleticos, mbrojtur nga Oblak. E kishte bërë diçka të ngjashme dhe kur luante me Realin.

Pas një humbjeje 2-0 në Madrid, në Torino ishte tejet e vështirë përmbysja, por jo kur në fushë është ai, Ronaldo. Një 3-0 që e çon “Zonjën e vjetër” më afër finales së madhe të Champions, me synimin për ta fituar atë.

Në ndeshjen tjetër, Manchester Sity turpëroi Shalken me rezultatin tenstik 7-0. Ndeshjen e parë në Gjermani e kishte fituar 3-2. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts