728 x 90 Leaderboard

Receta “magjike”, si të keni duar të lëmuara në vetëm një minutë

A e dini se mund të keni duar të lëmuara dhe rinore në më pak se një minutë?

Shiheni këtë metodë që e gjeni më poshtë dhe kuptojeni se duke bërë këtë “scrub” të thjeshtë, duart tuaja do të jenë jashtëzakonisht të lëmuara dhe plot freski.

Përbërësit:

1-2 lugë gjelle vaj ulliri

1-2 lugë gjelle sheqer

Si ta përgatisni?

Vendosni në duar një ose dy lugë gjelle sheqer. Më pas shtoni edhe vajin e ullirit. Nëse dëshironi, mund të përdorni vaj kokosi në vend të ullirit, në sasi të njëjtë.

Për t’i kombinuar këta përbërës, fërkoni shuplakat e duarve mes vete fillimisht e më pas edhe gjithë duart./tesheshi.com/

Related posts