Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Reale apo e sajuar? Një flamur i pazhubrosur nën rrënoja, bash në mëngjesin e Pavarësisë

Ngjan si një skenë patriotike e sajuar ajo e një flamuri të nxjerrë nga rrënojat, që siç mund të shihet është i plotë e u pagrisur apo zhubrosur gjëkundi. Ka qenë ministri Lleshaj ai që i “ka dalë për zot” origjinalitetit të skenës, duke informuar me patetizëm:

“Ky flamur, që u gjet pak minuta para mesnatës së mbrëmshme, shumë pranë viktimave të fundit të nxjerra nga gërmadhat në Thumanë, sikur i ndriçoi sytë dhe zemrat e heronjve shqiptarë, që edhe me thonj kanë gërmuar pa pushim për të shpëtuar atë që mund të shpëtohej.

Ishte ky flamur, i nxjerë nga rrënojat, që për pak çaste e largoi dhimbjen e përzishme dhe ktheu dritën e shpresës.

Le të jetë ky flamur, lutja jonë për shpirtrat e atyre që e lanë pas, si simbolin më të lartë që bën bashkë shqiptarët kudo që janë dhe mesazhi ynë për nderimin e Festës sonë Kombëtare.

Rroftë Shqipëria!”, e përfundon kreu i Rendit statusin e tij, gjithsesi nën pikëpyetjen e fortë nëse është apo jo ashtu siç thotë ai. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com