Rasti Cakaj, Haradinaj “qep gojën”: Metën e kam mik…

Kryeministri Haradinaj ka “qepur gojën” në lidhje me rastin Cakaj, të riut kosovar që u refuzua nga presidenti Meta për të qenë në krye të diplomacisë shqiptare në qeverinë Rama.

Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Nuk komentoj çështjen e emërimeve në Shqipëri”, tha Haradinaj.

Dhe vërtet, Haradinaj njihet si mik i afërt i Metës, me një lloj aleancë mes të dyve nga Tirana në Prishtinë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts