Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama-Meta, 60 takim kokë më kokë për “suprizat” që paralajmëroi Braho

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, është takuar me Kryetarin e Kuvendin Ilir Meta, ku për 1 orë kanë diskutuar në lidhje me situatën më të fundit pas akuzave të deputetit Tom Doshi si dhe përkrahjen e këtyre akuzave nga ana e opozitës. Nga burime Brenda mazhorancës mësohet se është folur në lidhje me strategjinë e mazhorancës në seancën e nesërme të Kuvendit pas kërkesës së PD-së për mocion mosbesimi ndaj kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta. Ndërkaq, ditën e nesërme është planifikuar edhe një interpelancë e Kryeministrit Rama për ndërprerjen e grevës së urisë të studentëve të universiteteve private. Deputeti Spartak Braho pa paralajmëruar se do të publikojë disa “surpriza” në seancën plenare të së enjtes.(tesheshi.com)

auto pjese dak

Related posts