Rama, intervistë për Francë 24: ju sqaroj dhe njëherë raportet me Turqinë (video)

Në një intervistë  për Francë 24, kryeministri Rama është pyetur për raportet e afërta me Turqinë, siç ndodh shpesh gjatë këytre kohëve, ku sërish është potencuar aeroporti i Vlorës.

Rama ka dhënë një përgjigje diplomatike duke thënë se investimet turke në Shqipëri shtrihen prej 30 vitesh, porse Turqia gjithashtu është dhe vend mik.

Intervista ka nisur me pyetjet për protestën mëtë fundit të opozitës dhe kërkesën e saj për dorëheqje, e më pas është vijuar me sqarimet e Ramës mbi nevojën historike, edhe për Europën, të hapjes së negociatave. /tesheshi.com/

Ndiqeni:

ERTV Live😊: Intervistë për France24

Posted by Edi Rama on Tuesday, May 29, 2018

auto pjese dak

Related posts