Rama e Bushati në Asamblenë e OKB, dëgjojnë pa kufje fjalimin e Trump (foto)

Kryeministri Edi Rama dhe ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po marrin pjesë në Asamblenë Kombëtare të OKB-së. Foto është publikuar në rrjetet sociale nga ambasadorja e Shqipërisë në këtë organizatë, Besjana Kadare.

Rama dhe Bushati në këtë moment të fotos po dëgjojnë fjalimin e presidentit amerikan Donald Trump, I cili vurin theksin në rreyiqet që I kanosen Botës nga Koreja e Veriut dhe Irani.

Pritet që delegacioni shqiptar, që kryesohet nga Rama, të zhvillojë disa takime të rëndësishme gjatë seancave dhe pushimeve të Asamblesë Kombëtare të OKB-së. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts