Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Rama: dy orë me Ursula Von Der Leyen, ja për ç’folëm (video)

Kryeministri Rama  ofroi një pasqyrë të qëndrimit të tij në Bruksel që dje pas largimit nga Berlini ku u takua me Merkel. Në kryeqendrën e Europës politike, ai u takua me një tjetër gjemane, Presidenden e re të KE-së, Ursula Von Der Leyen.

“Mbrëmë takuam Ursula von der Leyen, një zonjë me një karrierë të admirueshme dhe njohëse të çështjeve europiane që na mundësoi një bashkëbisedim për rreth dy orë. Qëllimi parësor i vizitës ishte adresimi i problematikës pas tërmetit me në fokus konferencën e donatorëve që është thirrur pikërisht nga Presidentja e Komisionit në Bruksel”, tha Rama në një video të shpërndarë nga Brukseli, duke raportuar në ecje e sipër.

“Pastaj kaluam në temën e saj të preferuar për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo ka një strategji të sajën dhe fati i vendimit do të varet nga ecuria e brendshme në BE”, theksoi Rama. /tesheshi.com/

#TiNukDoJeshKurrëVetëm 🇦🇱🤝🇪🇺Permbledhja e takimit të mbrëmshëm në Bruksel me Presidenten Ursula von der Leyen

Posted by Edi Rama on Wednesday, January 29, 2020

 

auto pjese dak

Related posts