Pulitzer jep çmimet për gazetat që publikuan “Russia Gate” dhe abuzimet ndaj femrave

Çmimi prestigjoz për gazetarinë në SHBA, Pulitzer ka nderuar dy gazetat më prestigjoze në vend The New York Times dhe Washington Post për investigimet e tyre mbi Russia Gate kundër Trump.

Mbrëmja e Pulitzer ka qenë një paradë e vërtetë anti-Trump duke sulmuar sjelljen e presidentit të SHBA-së ndaj mediave.

Ndërkaq, çmimi më i rëndësishëm ka qenë ai për NYT dhe revistën javore New Yorker, për rastin e Harvey Weinstein, producentit të Hollywod-it, i cili kishte ngacmuar seksualisht shumë aktore dhe bashkëpunëtore në filmat që prodhonte.

Nata e Pulitzer-it ka pasur një rezultante: Russia Gate dhe fushatë Metoo kundër dhunës seksuale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts