Protesta pro dhe kundra therrjes së qengjave e deleve në Islandë

Dhjetëra qytetarë u mblodhën në rrugët e kryeqytetit të Islandës, Rekjavik për të protestuar kundër therrjes së qengjave në atë vend.

Mediat lokale raportojnë se protesta u mbajt nga aktivistëve të mbrojtjes së kafshëve, përpara Selfoss, një kompani e prodhimit të sallameve.

Ata kërkuan që menjëherë të ndalohet therrja e qengjave dhe e deleve në atë vend.

Por përballë tyre u shfaqën atë që janë pro-mishit. Këta të fundit në duar salçiçe në shenjë proteste ndaj grupit që i urren ato, më saktë therrjen e kafshëve për to. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts