Auto Dak
Auto Dak

Protesta e së shtunës, Ambasada Amerikane me apelin e radhës: kujdes, ka patur dhunë!

Ambasada amerikane në Tiranë përcolli apelin e radhës për shtetasit e saj në Shqipëri, si paralajmërim që të kenë kujdes nga protesta e së shtunës e opozitës.

Përfaqësia e Uashingtonit kujton se ato janë karakterizuar nga dhuna, e ndaj duhet bërë kujdes

“Një demonstratë pritet të zhvillohet para Kryeministrisë. Grupi i demonstruesve mund të protestojnë në disa pika. Nuk dihet orari i përfundimit të demonstratës. Në demonstratat e mëparshme ka pasur dhunë. Policia ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të zmbrapsur turmën”, shkruan në apelin e saj Ambasada e SHBA-së. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts