Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Prej vitesh në pritje të këtij çasti, fotografon ylberin e rrufenë bashkë

Efekti është vërtetë mbresëlënës, në të njëjtën fotografi shihet ylberi me rrufenë. Një spektakël i fiksuar pranë Marana, qytezë në Arizona të SHBA, nga një shitës imobiliar me një pasion të madh për fotografinë, Greg McCown, i cili prej shtatë vitesh gjurmonte një moment të tillë.

Për realizimin e saj përdori një lightning trigger, një aparat që tregon rrugër dhe bën që të shkrepet automatikisht aparati fotografitë. I ndihmuar nga fotografët Bryan Snider dhe Chris Frailey, McCown fiksoi momentin e rrufesë.

“Më në fund, pas shumë tentativash arrita të fiksoj imazhin e rrufesë dhe të ylberit në të njëjtin moment”, shkroi në Facebook, fotografi i emocionuar./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts