Pesë frazat më interesante nga Cristiano Ronaldo, të thëna ndër vite

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo shpesh herë ka ditur të surprizojë me frazat e tij. Disa të thëna në intervista, disa në konferenca shtypi, e disa të tjera në rrjetet sociale.

Tesheshi.com ua sjell pesë më interesantet të dala nga goja e tij gjatë karrierës:


1. “Dashuria juaj më bën të fortë, urrejtja juaj të pandalshëm”.

1. “Dashuria juaj më bën të fortë, urrejtja juaj të pandalshëm”.
Kjo frazë intersante e portugezit vjen pas barazimit të Real Madridit nga Sporting Gijon në ndeshjen hapëse të La Ligas.

2. “Më fishkëllejnë sepse jam i pasur, jam i bukur dhe jam futbollist i mirë. Nuk më duan sepse më xhelozojnë”.

2. “Më fishkëllejnë sepse jam i pasur, jam i bukur dhe jam futbollist i mirë. Nuk më duan sepse më xhelozojnë”.

Ronaldo e dha këtë frazë interesante, shumë pak modeste, pas duelit në Pamploma kur vërshëllimat dhe fyerjet ndaj futbollistit kaluan limitet.

3. “Motivi është çelësi kryesor. Nëse arrini të motivoni vetën do jeni në gjendje të bëni gjëra shumë të mëdha”.

3. “Motivi është çelësi kryesor. Nëse arrini të motivoni vetën do jeni në gjendje të bëni gjëra shumë të mëdha”.
Pa dyshim se trajneri i cili mund ta mbajë lartë ritmin e Cristianos është vetë Ronaldo.

4. “Jam duke shijuar një ëndërr nga e cila nuk do dëshiroja të zgjohesha kurrë”.

4. “Jam duke shijuar një ëndërr nga e cila nuk do dëshiroja të zgjohesha kurrë”.
Kjo frazë sigurisht se është në fillimet e karrierës së portugezit, pasi forma e tij gjithmonë vjen në ngritje e sipër dhe duket shumë e ulët për nivelin e tij.

5. “Mësuesja ime më thoshte se futbollit nuk të jep për të ngrënë”.

5. “Mësuesja ime më thoshte se futbollit nuk të jep për të ngrënë”.
Ishte i përjashtuar nga shkolla, pasi mësuesja e tij ishte e lodhur me gjendjen financiare të familjes së tij dhe me zgjedhjen që Ronaldo e kishte bërë si futbollist.

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts