Përkujtohet Gërdeci: lot dhe për drejtësinë e munguar

Familjarë të viktimave të Gërdecit përkujtuan me dhembje atë tragjedi të 11 viteve më parë, ku u shënuan 26 viktima, dhjetra të plagosur e të gjymtuar.

Zamira Durdaj, e cila humbi djalin e saj 6-vjeçar, Erisonin, tha se ndihet ende e pashpresë nga drejtësia.

“Nuk është hetuar fare kjo çështje, vetëm janë tallur me ne. Të braktisur jemi të gjithë ne. Është një vepër korruptive”, tha znj. Durdaj, një prej grave simbol të post-tragjedisë, në përpjekjet e parreshtura për të gjetur drejtësi. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts