Për një gjumë të qetë dhe pa merak, Samsung krijon SleepSense: ja çfarë bën kjo pajisje

Samsung duket se është kompania që nuk ndalet së prodhuari pajisje të ndryshme, këtë herë projekti më i fundit është SleepSense, një pajisje që monitoron gjumin.

SleepSense kupton kur ju ka zënë gjumi dhe menjëherë fik televizorin, dritat dhe ndryshon temperaturën e dhomës duke përdorur kondicionerin ose termostatin.

Kjo është një aparaturë që për të funksionuar lidhet me Bluetooth me këto pajisje, të cilat do ti fikë direkt në momentin që ju po ju zë gjumi, gjithashtu ju njofton kur duhet të zgjoheni për të shkuar në punë./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts