PD mbron Palokën: boja, nga bullizmi i Ramës

PD ka mbrojtur aktin e njeriut të saj, Edi Paloka, i cili qëlloi me bojë nëpërmjet një shiringe të nxjerrë nga xhepi, kryeministrin Rama. Sipas selisë blu, reagimi ka qenë për shkak të bullizimit të treguar nga Rama karshi Palokës

“Edi Paloka e gjuajti me boje Edi Ramën, pasi ky e talli në mënyrë të përsëritur për shkak të mënyrës së të folurit. Gjuatja me boje është mospranim i bullizmit të ushtruar nga Kryeministri për të cilin është dëshmitar i gjithë opinion publik”, thuhet në një reagim të PD-së.

Por është e paqartë nëse kjo ka ndodhur dhe në seancën e sotme. /tesheshi.com/    

auto pjese dak

Related posts