Pasi iu dogj vila në Kaliforni, tjetër hall për Gerard Butler: sëmuret rëndë nga zorra e trashë

Pasi iu shkrumbuan miliona dollarë nga djegia e vilës nga zjarret në Kaliforni, aktorin e famshëm Gerard Butler e ka zënë një tjetër hall. I ndodhur në Republikën Domenikane, ai përfundoi në spital pas një dhimbjeje e padurueshme në stomak.

Mjekët dyshuan fillimisht për inflamacion të zorrës qore, por doli se Butler kishte divertikulozë të zorrëve.

Divertikuloza është një sëmundje që ndodh kur muret e zorrës së trashë bëhen të vogla.

Javë më parë, Butler u shfaq me në sfond vilën e tij të djegur, duke përshkruar fatkeqësinë që i kish ndodhur, atij dhe banorëve të tjerës të zonës.

Ndërkohë, paralel, shumë aktivistë të të drejtave të njeriut dhe mbrojtës të kauzës palestineze, i kujtuan atij ndihmën e ofruar për ushtrinë izraelite. /tesheshi.com/    

 

 

 

auto pjese dak

Related posts