Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pas më shumë se 70 ditësh: ja falja me distancë sociale në Xhaminë e Profetit në Medine

Arabia Saudite hapi dyert e xhamisë së Profetit ndaj besimtarëve dy ditë më parë, siç kishte njoftuar. Xhamia në Medinë u mbyll për 74 ditë për shkak të një pandemie koronavirus.

Presidenca kryesore për çështjet e dy xhamive të shenjta në Mekë dhe Medinë në profilin e saj zyrtar në Twitter postoi pamjet e hapjes së portave të xhamisë së Profetit.

Ishte diçka e pazakontë që dy vendet e shenjta të Islamit, aty ku ka prani masive besimtarësh në pothuaj gjithë kohët e vitit, sigurisht me kulm Haxhin, të mbylleshin për falje.

Ndërkohë, kompleksi në Mekë mbetet ende pa aktivizim të plotë dhe s’dihet nëse do presë Haxhin këtë vit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com