Panucci: ja përzedhjet për Turqinë dhe Andorrën

Trajneri italian i kombëtares shqiptare Christian Panucci publikoi listën me emrat e futbollistëve që do të grumbullojë për dy sfidat e pritshme eliminatore të Europianit 2020, që startojnë fundjavën e ardhshme.

Ndër suprizat janë grumbullimi i Kristi Qoses, rikthimi i Alijit dhe Ajetit, e nga ana tjetër lënia jashtë e Lenjanit dhe Llullakut.

Ndeshja e parë do të jetë më 22 Mars në “Loro Boriçi” përballë Turqisë dhe tjetra më 25 mars ndaj Andorrës në transfertë. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts