PAMJET/ Me dron mbi Notre Dame-in e shkrumbuar

Flakët që përfshinë ngrëhinën monumentale të trashëgimisë botërore, kulturore e fetare njëherësh, Notre Dame në Paris, vijojnë të jenë “lajm i parë” për interesin e publikut për atë që ndodhi.

Dy ditë pas kësaj ngjarje të përshkruar si një tragjedi, informacioni nuk ka të ndalur, gjithashtu dhe pamjet që ofrohen.

Por portali Rusia Today ka publikuar një video të bërë me ndihmën e një droni, ku dallohet nga lart gjithëëfarë shkaktoi zjarri tragjik.

Deri më tani janë premtuar miliona donacione për rindërtimin e pjesës së shkrumbuar, që për ekspertët mund të zgjasë për disa dekada.

Kështjella kryesore, më e lartë, u shemb, megjithatë, dy kulla të mbetura me këmbanat rezistuan. /tesheshi.com/

Notre Dame from bird's eye view

Drone footage shows extent of Notre Dame damage after horrendous fireREAD MORE: https://on.rt.com/9scs(Video courtesy: Ruptly)

Posted by RT on Tuesday, April 16, 2019

auto pjese dak

Related posts