Pamje nga Bosfori: Rusia dërgon mjete të rënda ushtarake në Siri

Rusia dërgon anije shtesë në Siri.

Një flotilje anijesh luftarake ka kaluar ngushticën e Bosforit dhe është drejtuar për në portin sirian të Tartusit.

Mediat turke kanë dhënë pamje të ngarkesës së rëndë të anijeve ruse, pjesë e Flotës së Detit të Zi.

Anijet mbajnë mjete të rënda luftarake BTR-80, automjete të rënda GAZ Tigr dhe të tjera pajisje luftuese.

Deri tani nuk ka asnjë lajm zyrtar nga Moska mbi përforcimet ushtarake në Siri. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts