Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamje: Infermierja që luan violinën çdo ditë për pacientët me COVID-19

Edhe pse janë më të ekspozuar ndaj virusit në këto periudha të vështira, punënjësit mjekësorë sigurisht kanë nevojë për një valvul specifike për t’u marrë me stresin gjatë kësaj pandemie.

Damaris Silva, një infermiere 26-vjeçare nga Kili, gjeti mënyrën e saj për t’u çlodhur. Ajo luan në violinë për kolegët dhe pacientët e saj pas punës.

Ajo interpreton disa nga këngët më të bukura të Amerikës Latine, duke sjellë paqe dhe qetësi në klinikën COVID-19 në Santiago, të paktën për një moment.

Silva ecën nëpër pavione me violinën e saj dhe kështu përshëndet pacientët që ia kthejnë me duartrokitje. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts