Pamje apokaliptike nga përmbytjet në Francën jugore

Jugu i Francës e ka pësuar keq nga nja valë rreshjesh shoqëruar me përmbytje të frikshme nga vërshimi i ujrave.

Një turist britanik i tha rrjetit televiziv Sky News se nga përmbytjet, një kamping pushimi, me plot restorante e automjete u shkatërrua plotësisht.

Ai citoi kryebashkiakun e atij vendi t’u ketë thënë  njerëzve brenda dy orëve ra 150 milimetra shi për metër katror.

Rreth 1,600 njerëz u evakuan nga tre rajone në Francën jugore për stuhitë dhe përmbytjet.

Pamjet e mëposhtme tregojnë orët e tmerrit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts