Pamja e rrallë: May, Merkel, Rama, Erdogan, në “minutën e fundit” Angli – Kroaci

Nën diçiturën “minuta e fundit”, kryeministri Rama ka shpërndarë një ndër sekuencat më të rralla të lidershipit botëror, duke qenë dhe vetë prezent.

Theresa May, Angela Merkel, Erdogan, Cavushoglu e të tjerë rreth tyre, përfshirë pra dhe vetë Ramën, kanë ndjekur nga një celular fundin e gjysëmfinales Angli – Kroaci.

Në fund, pasi triumfojnë ballkanasit, Rama i rreh shpatullat kryeministres britanike në mënyrë ngushëlluese, duke i përcjellë mesazhin politik se Kupa e Botës po shkon drejt Ballkanit Perëndimor. /tesheshi.com/       

Minuta e fundit… 😊

Posted by Edi Rama on Wednesday, July 11, 2018

auto pjese dak

Related posts