Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pacolli: Ndarja e Kosovës, vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit

Ministri i Jashtëm i Kosovës në largim, Behgjet Pacolli ka thënë se kurrë nuk do të ketë një ndarje të Kosovës dhe se ndarja ekziston, tha ai, vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit.

Pacolli e tha këtë në përgjigje të një deklarate të ambasadorit rus në Beograd, Alexander Bocan-Harchenko, i cili tha se nuk e kuptonte pse ndarja e Kosovës do të ishte një precedent në Evropë.

Integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm dhe do ta njohësh atë herët a vonë – iu drejtua Pacolli ambasadorit rus në distancë, me anë të një cicërime në Twitter.

Pacolli shtoi gjithashtu se precedenti i vetëm i ndodhur ndonjëherë, ishte ai i Rusisë, siç deklaroi ai, me agresionin e saj në rajonet e ish-Bashkimit Sovjetik. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com