Operacion anti-drogë: Vlora zgjohet me “policë te koka”, disa të arrestuar

Një aksion gjigand anti-drogë është zhvilluar në Vlorë në bashkëpunim me Guarda Di Finanza-n italiane, ku si finalizim ka patur 21 shtetas shqiptarë e 6 sosh italianë të arrestuar.

Bëhet fjalë për një goditje të fuqishme të disa grupeve kriminale të përfshira vitet e fundit në trafikun e drogës me qendër Vlorën.

Disa prej të arrestuarve, siç informon TCH, janë: Luka Beqiraj, Bilbil Kabello, Arbnor Hoxhaj, Denis Pashaj, Kujtim Elmazi dhe Kristian Llana. /tesheshi.com/  

auto pjese dak

Related posts