Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Nuk vonoi shumë: gati “Songbord”, një film për COVID-in (traileri)

Në fillim të pandemisë së koronavirusit, kishte disa shaka se si amerikanët do të bënin një film për COVID dhe do ta tregonin atë në një dritë shumë më të keqe sesa është.

Duket se kjo ka ndodhur pikërisht, sepse traileri për “Songbird” doli në fund të ditës së djeshme.

Eshtë një film i prodhuar nga Michael Bay dhe realizuar disa muaj më parë.

Historia e Songbird ka të bëjë me mutacionin COVID 23, për shkak të së cilës të infektuarit çohen në kampe infeksioni.

Nico (KJ Apa) dhe Sara (Sofia Carson) janë një çift i cili nuk mund të shihet për shkak të masave të ndryshme që i parandalojnë ata nga kontakti fizik.

Përshkrimi i filmit sqaron më tej se Nico është imun ndaj virusit vdekjeprurës dhe Sara besohet të jetë e infektuar, kështu që Nico fillon një mision shpëtimi në mënyrë që autoritetet të mos e burgosin ose të bëjnë diçka shumë më keq.

Filmi është vendosur në vitin 2022, kur bota është tashmë në vitin e katërt të një pandemie.

Ligjet e reja dhe brutale janë pjesë e jetës së përditshme dhe se si mund të na duket e ardhmja – ne do ta shohim në kinema në vitin 2021. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts