Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Non grata” e rrallë COVID, Moska paralajmëron përgjigje ndaj Tiranës

Moska ka paralajmëruar se do t’i përgjigjet Tiranës pas vendimit të diplomacisë shqiptare për të shpallut “non grata” një diplomat të ambasadës ruse.

“Ky është një provokim i qartë që synon përkeqësimin e marrëdhënieve ruso-shqiptare dhe, natyrisht, ky hap jo miqësor nuk do të mbetet pa përgjigje,” Zv.ministri i Jashtëm rus Alexandër Grushko.

Kujtojmë se Ministria e Jashtme shqiptare dha arsyen e përzënies së diplomatit – e rrallë në llojin e vet – për shkelje të masave anti-COVID, por pa detajime të mëtejshme. Pos kësaj, i nxorri dhe emrin, gjë që sipas Moskës është një shkelje e rëndë diplomatike.  /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts