Noe nga Brazili: Foshnja që po habit botën, pse është një në 100 mijë

Sipas disa statistikave mjekësore, një në 100,000 foshnja lind në qese amnezie, ose ndryshe në një rezervuar uji, dhe ky është është Noe i vogël nga Brazili, lindja e të cilit u regjistrua nga fotografja Jana Brasil.

Djali lindi me ndërhyrje çezariane dhe trupi i tij ishte i rrethuar nga lëngu amniotik.

Është konsideruar kjo si lindja e një foshnjeje që po habit botën.

Nëna e tij 34-vjeçare u tha gazetarëve: “Njerëzit anembanë botës po kërkojnë e kërkojnë të ri-publikojnë fotot nga lindja. Kam qarë shumë kur Noe ka lindur, është një ndjenjë që nuk mund ta përshkruaj”, tha ajo. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts