Njihuni me tabletin më të fundit të Samung

Samsung po punon për të sjellë në treg modelin e tabletit më të ri Galaxy Tab A 10.1. Ky tablet do të ketë ekranin 10.1 inch Full HD me rezolucion 1920 x 1080 pixels.

2Pjesë tjetër e karakteristikave të këtij tableti do të jetë dhe procesori octa core Samsung Exynos 7870 1,6GHz, ndërsa do të ketë 2 GB RAM dhe 16 GB hapësirë në memorie të integruar, ndërsa kjo mund të rritet pasi ka portin për kartela të jashtme microSD.

Rrjedhjet e tipareve e tjera të zbuluara të Samsung Galaxy A10.1 përfshijnë edhe kamerën nga prapa 8 megapixel dhe atë nga para 2 megapixel, baterinë 7300 mAh, ndërsa sistemin operativ do ta ketë Android 6.0.1 Marshmallow. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts