Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një pllakë përkujtimore për “Alo Alo”-n e famshme (video)

Aktorët dhe aktoret e serialit legjendar të humorit britanik “Alo, Alo”,  një komedi brilante që transmetohej dhe nga RTSH-ja në vitet ’90, zbuluan një pllakë përkujtimore për nder të saj.

Seriali transmetuar nga 1982 deri në 1992  hedh dritë mbi okupimin nazist të Francës gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Shoqata Britanike e Komedianëve (BCS) mundësoi pllakën përkujtimore në ndërtesën L Lynford Hall në Mundford, Angli.

Kjo ndërtesë në serialin “Alo, Alo” u përdor për të kapur vendndodhjen e imagjinuar të sheshit kryesor të qytetit në qytetin francez të Nouvion.

Drejtori i BCS, Aaron Brown vë në dukje se ky serial ka ende një masë të madhe adhruesish.

Aktorja Vicki Michelle, e cila luante personazhin e Yvette-s, tha se ishte një komedi e shkëlqyer. /tesheshi.com/

'Allo 'Allo! given blue plaque

Just wait to pull the cord at the right moment… what could go wrong! When the big moment goes a little “off script”. 🤣

Posted by BBC News: East of England on Saturday, 7 September 2019

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com