Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një ofertë e re për Messin: pse mund të përfundojë në Emirate?

Sipas mediave të huaja, ylli i Barcelonës Lionel Messi ka marrë një ofertë të re nga Manchester City, e cila tani arrin në 495 milion euro për një periudhë 8-vjeçare.

Në këto tetë vjet, u përfshinë dy sezone në fanellën e Manchester City, me mundësinë e një zgjatje për një vit tjetër, dhe pas kësaj, Messi do të luante për dy sezone në MLS, më saktësisht në New York City.

Për pjesën tjetër të periudhës, argjentinasi do të ishte një lloj diplomati futbolli, një promovues në vendet ku City ka klubet e tij “motër”, dhe që janë dhjetë në katër kontinente.

Prandaj, nuk përjashtohet mundësia që Messi të luajë për disa nga këto klube, për shembull në Indi ose Emiratet e Bashkuara Arabe, nëse ai është në formë në moshën 40 vjeç. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts