Një kafe me brokoli. Jeni kuriozë ta provoni?

Jo vetëm fëmijët, por edhe të rriturit e kanë të vështirë të konsumojnë çdo lloj ushqimi, kjo varet nga preferencat.

Kërkuesit, duke parë se perimet nuk konsumoheshin shumë, kanë shpikur një kafe me përmbajtje të ushqyeshme.

Tufat e brokolit janë shndërruar në pudër, nga agjencia e shkencave australiane. Dy lugë gjelle pudër përmbajnë një brokoli sa për një person.

Brokoli përmban fibër,  vitaminë B6, vitaminë E dhe mangan. Një kafene në Melburn ka filluar të eksperimentojë me pudrën, duke e përzierë me kafen. Pudra është po kështu e përdorshme në supëra, apo e përzierë në brumëra./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts