Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një grindje midis virologëve kryesorë gjermanë

Një grindje ka shpërthyer në Gjermani midis virologëve kryesorë në këtë vend, Christian Drosten dhe Alexander Kekule, pasi ky i fundit sulmoi studimin e kolegut të tij përmes mediave.

Në tekstin e autorit, botuar në të përditshmen Tagesspiegel, Kekule kritikoi studimin e Drosten për koronavirusin dhe fëmijët.

Ai theksoi, gjoja, disa gabime në studim, duke deklaruar se numri i mostrave është i pakrahasueshëm, se shpesh ndryshon dhe se mostrat janë marrë në faza të ndryshme të sëmundjes.

Ai gjithashtu beson se kampioni është shumë i vogël për të nxjerrë përfundime, duke shtuar se janë testuar vetëm 49 fëmijë nën moshën 11 vjeç, që është një numër i parëndësishëm për një studim, dhe shtoi se një studim i tillë duhej të ishte tërhequr.

Ai gjithashtu grindet me Bild

Drosten u përgjigj se Kekule po bënte fushatë kundër tij dhe se shkrimi i tij ishte tendencioz.

Ai shprehet se Kekule nuk i di as të dhënat e studimit dhe se ai citon nga ajo gabimisht.

“Kekulea është e vështirë të kritikohet sepse do të kërkonte që ai të botonte diçka,” tha Drosten.

Drosten është gjithashtu në një “grindje” me të përditshmen gjermane Bild, e cila e kritikoi atë, pas së cilës virologu publikoi pyetësorin që mori, së bashku me të dhënat personale të gazetarit që e dërgoi. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com