Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një Boeing 737 vret një ari, mbijeton këlyshi

Një aeroplan i Alaska Airlines goditi dhe vrau një ari pasi u ul në pistën e një aeroporti në qytetin Yakutat, Alaska.

Zëdhënësi i Transportit dhe Shërbimeve të Alaskës, Sam Dapcevich tha se një aeroplan i Alaska Airlines, në pronësi të Boeing 737-700, i cili u ngrit nga qyteti i Cordoba-s, u ul në aeroportin në Yakutat.

Dapcevich shtoi se ekipi i aeroportit kreu kontrollet e nevojshme në pistë 10 minuta para se aeroplani të ulej.

Ai shtoi se pilotët, pasi aeroplani po ulej, vunë re dy arinj që kalonin në pistë.

Aeroplani goditi dhe vrau njërin prej tye që besohej se ishte nëna, ndërsa këlyshi i saj dy vjeç i shpëtoi përplasjes. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts