Një “askush” maqedonas: të sillesh si njeri në një tragjedi!

Ka bërë përshtypje statusi i një shtetasi maqedonas, prezent në vendngjarjen e aksidentit të rëndë në aksin Shkup – Tetovë.

Ai ka shkruar se është karakterizuar vetëm nga ndjenja si njeri në shpëtimin e jetëzve njerëzore, pa u marrë me nacionalitetin e tyre.

“Me duart e mia kam nxjerrë katër trupa dhe dy të plagosur nga aksidenti. Në momente të tilla nuk mendon nëse është një shqiptar, një maqedonas, apo një rom, në momente të tilla një person tregon se si ai është njeri…”, shkruar maqedonasi në rrjete. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts