Nga Azia në Europë me not, magjia tjetër e Bosforit

Një total prej 2,419 notarësh nga 55 vende të botës morën pjesë edicionin e 30-të garës së Bosforit.

Pjesëmarrësit e konkursit unik të organizuar nga Komiteti Olimpik Turk ia nisën me not që nga Kanlica në bregun aziatik të Bosforit për të mbërritur në bregdetin evropian në Parkun Kurucesma.

Gara e rrallë u fitua nga North Ciprian Dogukan Ulac, i cili e kaloi Bosforin në distancën 6,5 km, në 46 minuta dhe 58 sekonda.

Vendi i dytë u fitua nga Erge Can, ndërsa amerikani Kostich u rendit i treti.

Ndërsa garën e grave e fitoi turkja Hilal Zeynep Sarac. Vendi i dytë shkoi tek konkurrenten vendas Busi Topac, ndërsa vendi i tretë shkoi tek amerikanja Amy Dantzler. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts