Ndërron jetë Mikel Janku, piloti që u bë portier

Ka ndërruar në moshën 78-vjeçare ish-portieri i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare nën vitet ’60 – ’70, Mikel Janku, njëherësh edhe gazetar e opinionist sportiv.

Si shumë futbollistë të Partizanit, edhe ai vinte nga rroba ushtarake, duke qenë aviator.

Janku ishte pararendës i një prej emrave më të mëdhenj të portës së Partizanit dhe asaj shqiptare që do vinte pas tij, Perlat Musta. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts